Yaşlı Bakıcısı

Bakıcı Hizmetleri

Evde yaşlı bakımı yapmak bazı durumlarda karmaşık ve zorlu olabilir. Yaşlılığa bağlı hastalıkların takibi, ilaç takipleri ve bakım hizmetlerine her zaman yetişemeyebilirsiniz. Bu nedenle yaşlı bakıcısı hizmeti ile sizlere yardım etmekte ve yaşlılarınıza en iyi şekilde bakım sağlamaktayız.

Yaşlı bakımı konusunda verdiğimiz hizmet kapsamında tamamen koruyucu bakım eğitimi almış ve alanında profesyonel kişilerce hizmet verilir. Yaşlı bakıcısı olarak daima güven ve ilgili bir yaklaşım ile bakım hizmeti sürdürülmektedir.

Yaşlı bakımı için ilk olarak yaşlı kişiyi tanımak önemlidir. Kişi ile arada bir bağ oluşturmak bakımın ilk önceliğidir. Bu sayede yaşlı bakıcısı ve kişi birbirine alışır. İlerleyen süreçlerde zorluk çıkmaması ya da anlaşamama gibi durumlar bu şekilde ortadan kalkar. Yaşlı bakımında, yaşlının analiz edilmesi sırasında hastalığı bulunuyorsa ya da yaşına bağlı olarak bir risk grubu içerisinde yer alıyorsa bu durumlar belirtilmelidir. Hastalık durumu söz konusunda yaşlının tüm ilaçları kontrollü bir şekilde takip edilir ve bir çizelge tutulur.

Yaşlı Bakıcısı Görevleri

  • İlaç takibi
  • Hastalık takibi
  • Doktor ziyaretleri
  • Aktivite değerlendirmesi
  • Ruhsal değerlendirme
  • Alışkanlıkların azaltılması
  • Kişisel bakım

Yaşlı bakıcısı bir yaşlının bakımını aldıktan sonra her konuda ilgili bir süreç izlemesi gerekmektedir. Yaşlının isteklerine bağlı olarak hastalıkları ve aldıkları ilaçlar düşünülmelidir. Herhangi bir sakınca bulunmaması halinde yaşlı kişinin istekleri yerine getirilmelidir. Aynı zamanda yaşlı bakıcısı her zaman ilgili ve şefkatli olması gerekmektedir. Bu yaşlı ile bakıcı arasında duygusal bir bağ kurulmasına yardımcı olurken, süreci de kolaylaştırır. Aynı zamanda yaşlı bakıcısı, yaşlı kişi için gerekli aktiviteleri, kişinin ruhsal durumunu ve doktor kontrol süreçlerini takip etmesi gerekmektedir. Risk grubunda olan yaşlılar için doktor kontrolleri aksatılmadan yapılmalıdır.

Yaşlı bakıcısı bakımını üstlendiği yaşlı kişilerde olumsuz olarak değerlendirilen sigara, alkol gibi alışkanlıklar görmesi halinde bıraktırma yoluna gitmelidir. Bu kişinin sağlığı için gerekli bir etmen iken aynı zamanda yaşlı kişinin hastalığının ilerlemesine de sebep olabilir. Bu bağın kurulması ve bakımı üstlenilen yaşlı kişinin bu alışkanlıkları bırakması için uygun metotlar denenmelidir.

Yaşlı bakımının zorlu ve sorumluluk isteyen sürecinde profesyonel kişilerden yardım alınması gerekmektedir. Yaşlı bakıcısı hizmeti ile sunduğumuz tüm çalışanlarımız alanında deneyimli kişilerdir. Aynı zamanda çoğu hastalığa karşı eğitim almış ve kendini kanıtlamış olan yaşlı bakıcısı çalışanlarımız, bakımı üstlenilen yaşlı kişiler ile doğru iletişim kurarak süreci etkili bir şekilde yönetebilir. Aynı zamanda kişisel bakım gibi tüm ihtiyaçlar, yaşlı bakıcısı tarafından görev süresince karşılanmaktadır. Güven ve ilginin olması gerektiği bakım ortamında, çalışanlarımız daima şefkatli bir yaklaşım sergilemektedir. Yaşlı bakıcısı, bakımı üstlenilen kişinin yanında olduğu süreç boyunca yalnızca bir bakıcı değil bir yoldaş olarak yanında yer alacaktır.

Yaşlı Bakıcısı Hizmeti Almak İstiyorum.

Aradığınız özelliklerde personel seçiminizde ikili mülakatlardan önce videolu mülakat sunumlarımızla size ihtiyacınız olan personeli daha hızlı seçme imkanı sağlıyoruz.

Bu alanda iş arıyorum.

Tüm Hizmetler