Şantiye Temizlik

İnşaat ve Tadilat

Şantiye yapıları oldukça tozlu ve temizliğin zor olduğu alanlardır. Ancak bu alanlarda kaba temizlik adı verilen şantiye temizlik hizmeti alınması gerekmektedir. Bu sayede yapının daha iyi bir şekilde ortaya çıkması ve yapılacak tüm eklemelerin yapılmasının kolaylaştırılması sağlanmaktadır.

Şantiye alanında yapılacak olan tüm temizlik işlemleri için özel bir ekip gerekmektedir. Bu alanda kaldırılması gereken tüm malzemelerin taşınmasında ve kalıntıların toplanmasında daha dayanıklı personellerin çalışması en doğrusu olmaktadır. Şantiye temizlik hizmetleri dâhilinde verdiğimiz hizmette her zaman alana ve temizlik bölgesine uygun bir personel ekibini göndermekteyiz.

Şantiye temizlik işlemlerinde kaba temizlik adı verilen temizlik hizmeti yapılır. Bu temizlik ilk olarak şantiye alanının kabasının alınması ardından ince temizlik işlemlerine geçilmesi demektedir. İnce temizlik inşaat sonrası yapılan ve tüm ince detaylara dikkat edilen bir temizlik hizmetidir. Şantiye temizlik işlemlerinde ilk olarak şantiye alanının toplanması ve alana uygun bir şekilde temizlik yapılması gerekmektedir. Alanın toplanması halinde alana daha kolay bir şekilde temizlik ürünleri ve cihazlar yerleştirileceği gibi daha kolay bir çalışma alanı da sağlamaktadır. Bu nedenle ilk olarak şantiye alanında yer alan kalıntıların toplanması gerekmektedir.

Şantiye içerisinde yer alan ve zeminde biriken molozlar, alçıpan ürünleri, kapılar, demir malzemeler, parkeler, doğramalar gibi tüm inşaat ürünlerinin şantiye alanından temizlik öncesinde çıkarılması gerekir. Bu işlemler için ilk olarak özel bir personel grubumuz yardımcı olmaktadır. Ardından temizlik hizmeti başlamaktadır. Temizlik hizmeti genel olarak bir şantiyenin toparlanması ve son haline hazır hale getirilmesi süreci olarak da belirtilebilir. Bu kapsamda yapıya zarar vermeyecek şekilde tüm çalışmalar yapılırken, şantiyenin içerisinde ve dışarısında yer alan tüm temizlenecek alanlar detaylı bir şekilde temizlenir.

Şantiye temizlik hizmeti genel olarak bakıldığında zorlu ve güvenlik gerektiren bir hizmettir. Bu kapsamda tüm personellerimiz bu konuda uzman kişiler olup, iş güvenliği konusunda gerekli eğitimleri almış kişilerdir. Bu nedenle şantiye temizlik hizmetinde iş güvenliği eğitimi almamış hiçbir personelimiz çalıştırılamaz. Firmamız kapsamında ilk kuralımız her zaman personelimizin güvenliği ve doğru temizliktir. Temizlik kapsamında sunduğumuz detaylı ve hijyenik ortamla şantiyeleri bir sonraki aşamaya hazırlamak için ekstra bir şekilde çalışma sürdürmekteyiz.

Şantiye temizlik hizmeti detaylı bir şekilde anlatılması gerekirse, şantiye içerisinde yer alan kapı, demir, parke, inşaat kalıntıları, moloz gibi tüm şantiye işçiliği asansörlü bir sistem ile taşınır. Taşınan malzemeler şantiye alanında belirtilen yerlere götürülerek, oralarda saklanır. Bu şekilde şantiye kaba temizliğe hazır hale getirilir. Şantiye de yer alan kartonların sökülmesi, süpürme işlemleri, kazınması gereken yerlerin kazınması gibi işlemlerin hepsi gerçekleştirilerek, raporlanır. Raporlar günlük olarak ya da belirtilen zaman aralığında şantiye şeflerine iletilerek, şantiye alanında verilen temizlik hizmetinin kontrol edilmesi sağlanır.

Şantiye Temizlik Hizmeti Almak İstiyorum.

Aradığınız özelliklerde personel seçiminizde ikili mülakatlardan önce videolu mülakat sunumlarımızla size ihtiyacınız olan personeli daha hızlı seçme imkanı sağlıyoruz.

Bu alanda iş arıyorum.

Tüm Hizmetler