Hasta Bakıcısı

Bakıcı Hizmetleri

Ev içerisinde bakılmak istenen hastalar için ekstra bir özen ve titizlik gerekir. Bu nedenle hastanın bakımı için eğitimli, alanında iyi kişiler tarafından yardım alınmalıdır. Hasta bakıcısı bu kapsamda doğru ve hastalığa uygun bir bakım hizmeti verecektir.

Bu nedenle hasta bakıcısı tercihini uzman kişilerden yaparak, hastanın içinde bulunduğu süreci rahatlatabilirsiniz. Tüm bu süreç etkili bir şekilde takip edilir ve hastalığın ilerlemesi ya da gerilemesi günlük olarak takip edilmektedir.

Hasta bakıcısı, bir hasta ile ilgili hizmet vermeden önce o hastaya dair tüm bilgileri alması gerekmektedir. Hastalık nedeni, kullandığı ilaçlar, bakım süreci gibi tüm bilgiler verildikten sonra hasta bakıcısı hasta ile tanışır. Bu süreçte eğer ağır bir hasta ile ilgileniliyorsa ona göre ayrı bir hassas tedavi süreci izlenir. Hasta ile her gün motive edici konuşmalar yapılır ve bakımına dair tüm detaylar etkili bir şekilde süreçte uygulanır. Hasta bakıcısı süreç içerisinde hastanın ilaçlarını aksatmadan ve doğru bir şekilde vermekle yükümlüdür. Bu tamamen hasta bakıcısının sorumluluğu altındadır. Uzman kişilerden oluşan hasta bakıcısı hizmetlerimizde daima süreci takip ediyor ve hastanın durumuna göre tetkiklerimizi sunuyoruz.

Hasta Bakıcısı Görevleri

  • Daima hijyeni sağlamak
  • Ağır hastalar için gerekli tıbbi önlemleri akmak
  • Deri bakımı yapmak
  • Hastayı rahatlatmak ve masaj yapmak
  • Yatağa bağlı olan hastalar için yatak banyosu uygulamak
  • Günlük hijyenik temizlik sağlamak
  • Kişisel bakımları yapmak

Tüm bu maddeler bir hasta bakıcısının yapması gereken görevlerdir. Ancak her görevin kendine göre bir zorluğu bulunmaktadır. Yatağa bağımlı olan kişilere karşı verilen hizmetlerde yatak yaraları gibi yaralara özenli bir şekilde yaklaşmak ve bu yaraların kapanması için doktor gözetiminde bir tedavi uygulanması gerekmektedir. Tüm bu süreçte hastanın rahat olması ve kendini iyi hissetmesi oldukça önemlidir. Hasta bakısının ilk görevi de hastaya bir hasta gözüyle yaklaşmadan süreci etkili bir şekilde atlatacağını göstermesidir. Bu sayede hasta bakıcısı ile hasta arasında oluşan bağ kuvvetlenir ve hastanın iyileşme sürecinde etkin bir rol oynar.

Hasta bakıcısı hijyenik temizlik işlemlerinde hastaların derilerine göre malzemeler kullanması gerekmektedir. Hassas bir deriye sahip olan hastaya sert bir ürünle temizleme yapılması halinde hastanın derisi zarar görecek ve hastaya ekstra bir ağrı verilecektir. Bu nedenle hasta bakıcısı olarak hizmet veren tüm çalışanlarımız hastanın durumunu ilk tanışma anından alınan bilgilere göre analiz eder. Hastanın ilaç takibini ve kullandığı ilaçları sürekli olan kontrol çizelgesi ile kontrol ederek sürekli bir takip yapar.

Hasta bakımı zorlu ve güven isteyen bir süreçtir. Bu süreçte sizlere sunduğumuz tüm hizmetlerde profesyonel ve kaliteli bir hizmet sunmak için çalışmaktayız. Hastalarınızın sağlığı hasta bakıcılarımız ile her zaman güvende olacaktır.

Hasta Bakıcısı Hizmeti Almak İstiyorum.

Aradığınız özelliklerde personel seçiminizde ikili mülakatlardan önce videolu mülakat sunumlarımızla size ihtiyacınız olan personeli daha hızlı seçme imkanı sağlıyoruz.

Bu alanda iş arıyorum.

Tüm Hizmetler