Endüstriyel Temizlik

Ev ve Ofis Temizlik

Organize sanayi bölgeleri, fabrikalar ya da birçok şirketin işlerini etkin bir şekilde yürütebilmesi ve daha iyi bir hizmet verebilmesi için genel bir temizlik yapılması gerekmektedir. Yapılan bu temizlik endüstriyel temizlik adı ile anılmaktadır.

Özellikle fabrika ve sanayi gibi alanlar da yer alan makinelerin doğru bir şekilde temizlenmesi bu kapsamda önem arz eder. Çalışanlarımız endüstriyel ürünler hakkında gerekli bilgilere sahip ve uzman kişiler olarak endüstriyel temizlik alanında hizmet göstermektedirler. Temizlik esnasında kullanılacak olan ağır kimyasal ürünler gibi işlemlere karşı da her zaman önlem alınarak çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Endüstriyel temizlik hizmetlerinde kimyasal kullanılması zorunludur. Bu ağır makinelerin temizliği ya da büyük mutfak gereçlerinin temizliği sırasında yer alan lekeleri, kalıntıları çıkarmak için önemli bir durumdur. Kullanılan kimyasal ürünlerle aynı zamanda bölgesel bir dezenfekte işlemi yapılmaktadır. Endüstriyel temizlik hizmetleri kapsamında personellerimiz iş güvenliğini her zaman ellerinde tutarak hizmet verir. Bazı bölgelerin ya da makinelerin temizlenmesi sırasında özel mekanik makinelerin kullanılması gerekmektedir. Bu sayede hem makinenin zarar görmesi hem de personellerimizin kendini koruması sağlanır. Bu alanlarda kullanılan malzemeler kürek, su püskürtmeli makineler, pinçe, çekiç gibi ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünler kimyasal malzemelerinde cihazlara daha doğru bir şekilde nüfuz etmesini sağlar.

Endüstriyel Temizlik Aşamaları

Endüstriyel temizlik yapılacak bölgelerin zeminleri oldukça önemlidir. Kirlenme ve sanayi, fabrika gibi bölgelerin verdiği hizmet dolayısı ile kalan kalıntıların temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi gerekir. Bu nedenle ilk olarak endüstriyel temizlikte zemin temizliği yapılmalıdır. Zemin temizliğinde o bölgenin çalışanlarının işlerini zorlaştırmayacak, zemini kayar hale getirmeyecek ürünler kullanılmaktadır. Zemine zarar vermeyen kimyasallar özel bir makine yardımı ile zemine yerleştirilir ve zeminin temizlenmesi sağlanır. Tüm bu işlemler özel bir dikkat ve titizlik ile yapılır.

Makine temizleme işlemlerin de ise özel cihazlar daha fazla kullanılmaktadır. Hem çalışan kişilerin sağlığının korunması hem de cihazların bozulmaması için bu gerekli bir durumdur. Fabrika, sanayi gibi alanlarda kullanılan büyük cihazların her biri özel bir temizlik ister. Bu nedenle bu cihazların kullanım noktalarına ve temizlik yöntemlerine bakılarak temizlik gerçekleştirilir. Temizlik sırasında kullanılan malzemelerin ve kimyasalların da cihaza zarar vermemesini sağlamak adına özel koruma işlemleri yapılmaktadır.

Cihaz temizliği endüstriyel bir alan için önemlidir. Kullanılan tüm makineler gün içerisinde birçok kez kullanılması nedeniyle kalıntı ve kir barındırır. Bu kirlerden ve kalıntılardan arınması halinde daha iyi bir verim elde elidir. Hijyen her alan için ilk kural olması gerekmektedir. Endüstriyel temizlikte de hijyen oldukça önemlidir. Hem makine sağlığı ve doğru çalışması için hem de personellerin sağlığı için oldukça önem arz eder. Endüstriyel temizlik bölgesel ve genel olarak yapılan bir dezenfektan hizmeti olarak sunulmakta ve verimlilik artırmaktadır.

Endüstriyel Temizlik Hizmeti Almak İstiyorum.

Aradığınız özelliklerde personel seçiminizde ikili mülakatlardan önce videolu mülakat sunumlarımızla size ihtiyacınız olan personeli daha hızlı seçme imkanı sağlıyoruz.

Bu alanda iş arıyorum.

Tüm Hizmetler